wnetrzaikrajobraz.pl

Często podróżujesz i nie możesz wtedy podlewać swoich kwiatów? A może zdarza Ci się o tym zapominać? Poznaj doniczki Lechuza, które wyposażone są w system automatycznego nawadniania. Razem z nimi Twoje rośliny będą jeszcze piękniejsze!

Jak działa doniczka samonawadniająca?

Doniczki samonawadniające, określane także jako doniczki samopodlewające, z automatycznym nawadnianiem, wyposażone są w specjalny system nawadniający, który wyręcza właściciela rośliny w jej regularnym podlewaniu.

Samonawadniająca doniczka ma warstwową budowę i wyposażona jest w kanalik wlewowy. Wodę wlewa się do kanalika. Następnie jest ona transportowana na spód doniczki, gdzie jest magazynowana. Nad dnem umieszczona jest specjalna mineralna warstwa separująca, która umożliwia pobieranie roślinie odpowiedniej ilości wody według jej potrzeb.

Wybrane donice samonawadniające wyposażone są także w specjalne wskaźniki pokazujące poziom wody. Na ich podstawie można łatwo ocenić, kiedy trzeba ją dolać.

Dlaczego warto wybrać doniczki marki Lechuza?

Jednym z producentów doniczek z systemem automatycznego nawadniania jest Lechuza (czyt. Leczuza). Doniczki marki Lechuza łączą w sobie efektowny wygląd i wykorzystują proste w obsłudze i funkcjonalne systemy nawadniania ze wskaźnikiem poziomu wody. System jest wyjmowany z doniczki, dlatego ułatwia zasadzenie rośliny.

Doniczki mogą być używane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Gdy mają być ustawione w pomieszczeniu, należy zatkać specjalny odpływ umieszczony w dnie. Jeśli roślina umieszczana jest na zewnątrz, odpływ jest otwarty, by umożliwiać usuwanie nadmiaru wód opadowych.

Dopełnieniem doniczek marki Lechuza jest specjalny substrat mineralny umieszczany na ich dnie, lecz może on też spełniać funkcję tradycyjnej ziemi. Składa się on z kruszywa mineralnego, które jest dodatkowo wzbogacone o nawóz. Substrat ma formę granulatu, który zapewnia także optymalny dostęp do tlenu, by zapobiegać gniciu korzeni.

Doniczki samonawadniające Lechuza – do jakich kwiatów?

Samonawadniające doniczki marki Lechuza mają wszechstronne zastosowanie i można zastosować je do praktycznie każdej rośliny – zarówno tej wymagającej częstego podlewania, jak i tej, która nie przepada za przelewaniem.

Doniczki z systemem nawadniania automatycznego sprawdzą się do roślin poniższych gatunków:

– Storczyki,
– Fiołki afrykańskie,
– Monstery,
– Hoya,
– Zioła doniczkowe,
– Skrzydłokwiaty,
– Pomidory,
– Kaktusy,
– Rośliny cytrusowe.

W ofercie marki Lechuza znajdują się również specjalne warstwy separujące – substraty przeznaczone do konkretnych gatunków roślin, na przykład do storczyków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

http://ngenuity.org/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu-w-polsce/ https://wingate.biz https://unixos2.com