wnetrzaikrajobraz.pl

Okna, wielka niewiadoma ze względu na materiały i kolory. Dziś dokonujemy wtargnięcia w świat obudów i szczelności, informując o możliwościach i właściwościach, jakie możemy znaleźć obecnie na rynku. Wszystkie domy potrzebują pewnego rodzaju obudowy, a okna są fundamentalną częścią, aby kontrolować światło, zimno, ciepło, hałas i bezpieczną izolację. Ten szybki informator pomoże Ci zdecydować, które okno jest najbardziej odpowiednie dla Twojego domu i miasta.

Rodzaje stolarki

Istnieją trzy rodzaje okien: z PCV, aluminium i drewna i to są odpowiednie okna do domu. Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić jest to, czy w naszej miejscowości obowiązują jakieś przepisy, aby wybrać ten czy inny materiał. Są gminy, w których według prawa instalacja musi mieć pewne cechy, na przykład typ rustykalny, w tym przypadku są one instalowane z drewnianym wykończeniem.

  • Okna drewniane: to atrakcyjny materiał, który można pomalować, lub pozostawić w jego bezbarwnym odcieniu poddanym obróbce bejcą. Ten materiał jest doskonałym izolatorem, chociaż jako wada ma konserwację z powodu pogorszenia przed klimatologią.
  • Okna PCV: mają szeroką gamę kolorów do wyboru, jego konserwacja jest niemal zerowa, z trzech materiałów PCV jest najlepszym izolatorem akustycznym. Jako wada, materiał własny, przed środowiskiem wiemy jest wielkim zanieczyszczeniem, tak bardzo w jego produkcji, jak w jego wystawie do środowiska.
  • Okna aluminiowe: Aluminium to najbardziej przewodzący materiał i najgorszy izolator, bardzo odporny na zmiany temperatury, jego konserwacja jest minimalna. W przypadku dużych okien aluminium jest bardziej estetyczne niż materiał PCV. Jako wady możemy powiedzieć, że jest to materiał, który poci się w zimie i wytwarza kondensację w swoich wewnętrznych profilach.

Izolacja 

 

W zależności od obszaru geograficznego, w którym mieszkamy, CTE (Techniczny Kodeks Budowlany) ostrzega nas o współczynniku cieplnym, który musi spełniać izolacja okna. Jeśli miejsce, w którym mieszkasz jest bardzo zimne, będziesz musiał nadać odpowiednią wagę jego izolacji.

Liczba komór: Normą jest jedna, w bardzo zimnych miejscach mogą być produkowane nawet z trzema komorami i jeśli są wyjątkowo zimne wewnątrz tych komór zamiast powietrza wprowadza się suche powietrze jako potencjalny izolator.

Wybór oszklenia 

Szyby: Oprócz normalnych szyb istnieją cztery rodzaje szyb.

Są one podzielone na: Szyby niskoemisyjne pozwalają na częściowe przepuszczanie temperatury, szyby selektywne zapobiegają przepuszczaniu temperatury i są mieszanką szyb niskoemisyjnych i przeciwsłonecznych. Te solarne znów rzutują temperaturę na zewnątrz, są idealne do miejsc, w których chcemy ograniczyć zużycie energii. Wreszcie znajdziemy te zabezpieczające, wykonane z kilkoma warstwami plastiku pomiędzy każdą szklaną płytą, co czyni je bardzo odpornymi.

Przepuszczalność masowa otworów

Jest to pojemność cieplna, jaką muszą mieć okna. Pokazujemy wyraźny przykład tego, co jest potrzebne na naszym półwyspie w zależności od obszarów.

Wszyscy lubimy duże okna, przez które dostaje się świeże powietrze i mamy dostęp do zewnątrz. Rzeczywistość jest bardziej złożona, nie wszystkie okna są takie same w tym samym domu, ze względu na okoliczności estetyczne. Wymieniamy rodzaje dostępne na rynku i niektóre z ich różnych kompozycji, aby zainspirować Cię, pamiętając, że jest to ważna inwestycja, której nie dokonuje się codziennie.

Otwarcie uchylno-obrotowe o tradycyjnej konstrukcji skrzydła, różnica polega na górnym otwarciu w razie potrzeby. Klienci, którzy korzystają z tego typu okien są nimi zachwyceni. Wady: zajmują więcej miejsca po otwarciu w skrzydle.

Otwieranie przesuwne Nie zajmują miejsca, są zebrane między sobą, ich działanie jest gorsze pod względem akustyki i gwarancji termicznej.

Zalecenia

Idealna wysokość od ziemi do okna to 1,30 metra z promieniem o średnicy 80 centymetrów do czyszczenia jego powierzchni. Okno aluminiowe może być połączeniem aluminium i drewna, co jest normą.

Okna to elementy domu, które powinny służyć przez lata, dlatego wszystkie te przesłanki służą jako rada, zanim rzucimy się na jakiekolwiek okno i rozwiązanie umowy, konsekwencje przyjdą później. Aby mieć ciepły i przytulny dom, okna są podstawą, a ten przewodnik może być bardzo przydatny jako wstępna porada.

W projekcie mieszkaniowym okna są kluczowe dla uchwycenia najlepszych widoków, zapewnienia naturalnego światła i uzyskania coraz bardziej niezbędnej wentylacji.

Ale jeśli chodzi o ochronę przed warunkami atmosferycznymi i osłonę przed słońcem i promieniami UV, otwory zewnętrzne są również najsłabszym punktem ochrony domu. Albo okazja do poprawy warunków domowych. Szacuje się, że około 35% strat i zysków ciepła powstaje przez okna. I te nierówności są w końcu kompensowane przez ogrzewanie lub chłodzenie, w zależności od przypadku.

http://warshipsband.com/jak-przygotowac-sie-na-przyjscie-gosci/ https://eidola.org/gotowanie-przyjemnosc-i-sztuka-w-jednym/ https://m34.pl/czym-charakteryzuja-sie-nowoczesne-okna-energooszczedne/