wnetrzaikrajobraz.pl

Dlaczego ubezpieczyciele nie traktują swoich klientów na równi, a ceny ubezpieczenia OC dla różnych osób mogą się diametralnie różnić? Wynika to przede wszystkim z oceny ryzyka wypadku oraz posiadanych zniżek. Ile kosztuje zatem OC dla młodego kierowcy i jak wygląda kwestia kupna ubezpieczenia przez młodą osobę?

OC dla młodego kierowcy – ocena ryzyka

Osoba, która dopiero co uzyskała uprawnienia do prowadzenia samochodu, stanowi spore ryzyko dla ubezpieczycieli. Zgodnie ze statystykami to właśnie osoby do 24 roku życia są uczestnikami oraz sprawcami największej ilości wypadków w kraju. Wysoka wypadkowość wynika przede wszystkim z braku doświadczenia i obycia na drodze, ale też chęci popisania się, brawury, nadmiernej prędkości. To jeden z głównych powodów, dlaczego OC dla młodego kierowcy jest wysokie. Są jednak i inne aspekty tego zagadnienia. W przypadku doświadczonych kierowców ubezpieczyciele stosują systemy zniżek – jest to możliwe, jeśli posiadacz polisy może pochwalić się bezkolizyjną jazdą. Zniżki to indywidualna sprawa każdego ubezpieczyciela, ich wysokość może się różnić. Faktem jest jednak, że znacząco wpływają one na obniżenie kwoty składki. Powodem dla którego ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy jest wyższe, jest także wybór mocnego samochodu. Ubezpieczyciele również zwracają na to uwagę!

Czy OC dla młodego kierowcy może być niższe?

Istnieją sposoby na to, aby OC dla młodego kierowcy było niższe. Jedną z opcji jest zarejestrowanie samochodu na osobę z doświadczeniem za kierownicą (np. rodzica, starsze rodzeństwo) i dopisanie młodego kierowcy jako współwłaściciela samochodu. Rozwiązanie to pozwala na stopniowe zbieranie zniżek przez kolejne lata bezkolizyjnej jazdy. W uzyskaniu mniejszej kwoty za polisę OC pomoże też samochód z mniejszym silnikiem i o mniejszej mocy.

 

https://m34.pl/kask-jezdziecki-czy-toczek-rozwiewamy-watpliwosci/ http://wtfskf.org/standardy-jakosci-dla-producentow-wyrobow-medycznych/ https://naropa2016.org/niezbedne-informacje-o-iso-17025/