wnetrzaikrajobraz.pl

Osoby, które lubią otaczać się roślinami i je hodować, stoją często przed trudnym wyborem, która doniczka będzie najlepsza. Na rynku dostępnych jest dużo różnych donic, pojemników i osłonek do kwiatów. Wykonane są z różnych materiałów, mają rozmaite kształty i kolory. Trzeba wiedzieć o tym, że nowoczesna doniczka pełni w domu funkcję praktyczną i dekoracyjną.

Nowoczesna doniczka – na co szczególnie zwrócić uwagę przy jej kupnie?

Pojemnik na kwiaty powinien być przede wszystkim odpowiedni dla hodowanej przez nas rośliny. Doniczka powinna być takiej wielkości, żeby znajdująca się w niej roślina mogła prawidłowo się rozwijać, rosnąć i dobrze wyglądać. Dlatego też rozmiar donicy należy wybrać w oparciu o potrzeby danej rośliny. Zawsze lepiej wybrać doniczkę troszkę większą niż za małą.

Oprócz wielkości warto zwrócić uwagę na to, jaki kształt ma doniczka. Jedne rośliny będą wyglądać lepiej i czuć się lepiej w szerszych pojemnikach, bardziej płaskich, inne zaś w wyższych i węższych. Tutaj ważne jest to, w jaki sposób rosną korzenie kwiatu i to jak jego górna część się rozrasta, czy bardziej wzrost następuje w górę, czy wszerz.

Wzorzysta, gładka, a może elegancka?

Nowoczesna doniczka może pasować do każdego wnętrza, wszystko zależy od tego, jaki jej styl wybierzemy. Współczesne donice mają przeróżne kształty, wzory, wyjątkową kolorystykę. Są jednak wśród nich też takie, które są subtelne, eleganckie, minimalistyczne. Coraz więcej donic wykonywanych jest z metalu, drewna, co wcześniej nie było takie oczywiste. Trzeba przyznać, że rodzaj materiału, z jakiego doniczka jest zrobiona, w znacznym stopniu wpływa na jej całokształt i wygląd.

To, czy wybierzemy doniczkę o określonej fakturze, czy raczej gładką zależy także od reszty dekoracji w naszym domu. Najlepiej tak dobrać donicę, żeby współgrała z całym otoczeniem lub dodawała mu smaku i charakteru. Kolor może być dopasowany do mebli lub ścian albo wręcz odwrotnie może być w kontraście z tymi elementami wystroju.

Doniczka, jako ozdoba wielu pomieszczeń

Doniczka w nowoczesnym stylu to produkt, który jest świetnym pomysłem na to, żeby urozmaicić wygląd niejednego pomieszczenia w domu i poza nim. Nowoczesna doniczka sprawdzi się w sypialni, salonie, kuchni, na balkonie i na tarasie. Może stać na podłodze, być na szafce, parapecie lub stojaku. Każde miejsce jest dobre, jeśli nie wpływa negatywnie na roślinę posadzoną w danej doniczce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowoczesna doniczka.

https://signwise.pl https://annbradforddesign.com https://texturekick.com.pl