wnetrzaikrajobraz.pl

Duża, otwarta przestrzeń, jaka wypełniona jest ogromną ilością światła słonecznego – tak można w skrócie opisać styl loftowy. To prostota, która na dodatek zostaje wypełniona dużą ilością naturalnego materiału.

Styl loftowy we wnętrzach – charakterystyka

Tego typu wnętrza można rozpoznać także po wysokich sufitach i równie wysokich oknach, jakie prawie sięgają podłogi. W takich pomieszczeniach, które swoją genezę mają w postprzemysłowych wnętrzach, ma się do czynienia z minimalną ilością ścianek działowych. Kolorystyka jest neutralna. Niech nikogo nie zdziwi również minimalna ilość mebli funkcjonalnych. Jest wszystko to, co być powinno i nic ponad tą miarę. 

Lampy w stylu loftowym – czym się wyróżniają?

Proste i surowe lampy wiszące to główne punkty oświetlenia, znajdujące się w różnych pomieszczeniach. W związku z tym, że ma się do czynienia z dużymi pomieszczeniami, nikogo nie powinna dziwić obecność lamp wiszących, jakie będą doskonale się w tej przestrzeni eksponować. Najczęściej wykonane są one z metalu lub z metalu pomieszanego z drewnem. Jeżeli chodzi o kolorystykę tych mebli, to ma się do czynienia z szarością, bielą, niekiedy nawet z czernią. Chociaż nie brakuje również miedzianych i chromowanych lamp, jakie również proponowane są do wnętrz urządzonych w stylu loftowym.

Aranżacja loftowa wnętrza – jakie dodatki sprawdzą się najlepiej?

Można tu zdecydować się na kreatywne kombinacje, jakie w głównej mierze powinny opierać się na geometrycznych kształtach. Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć ramki do zdjęć, czy też designerskie obrazy w pięknie wykonanych oprawach. Zaraz za nimi można wymienić lustra w metalowej oprawie. Na ścianie może także zawisnąć zegar. Do takich wnętrz można śmiało zaprosić roślinność w oryginalnych kwietnikach, jakie mogą być zbudowane z metalu lub z drewna. Obecność takich roślin, umieszczonych w doniczkach, w różnych miejscach, na pewno pozwoli ocieplić wizerunek tego nieco chłodnego wnętrza. Jeżeli ktoś lubi, to może zdecydować się m.in. na posadzenie trawy pampasowej. https://hankasa.com.pl https://velemental.com https://www.fcbu.org